01.09.2020

Film Keyfini İkiye Katlayacak Atıştırmalık Tarifleri

Yıllardır aklımızın bir köşesinde olan kimi kült, kimi sadece eğlencelik onlarca film vardır. Sonbaharın gelişiyle film listeleri teker teker gün yüzüne çıkmaya başlar. Ha bugün ha yarın izleyeceğim derken uzayıp giden listeler, Instagram’dan ya da Twitter’dan alınan ekran görüntüleri ve tüm bu film deryası içinde kaybolan bizler… Ee havalar serinledi ve eylül ayı geldiyse evde dizi-film izleme sezonunu büyük mutlulukla açabiliriz demektir.

Evdeki en rahat koltuğu rezerve edin, film ekürinize haber salın ve izlenecek filmleri seçmeye başlayın; nefis atıştırmalıklar hazırlayıp hem film hem lezzet maratonu yapıyoruz. Özellikle hindili tariflerin, atıştırmalıktan da fazlasını sunacağına eminiz. 😊

Çıtır Hindi Dilimleri

Filminizi seçtiniz fakat atıştırmalık bir şey olmadan da başlamak istemediniz, patlamış mısır ya da cips gibi klişe yiyecekler değil de daha özel bir şey yemek istediniz. Öyleyse buyurun, hindi filetolu tariflere! 😊 Bugün, seyir keyfimizi arttıracak kadar lezzetli Çıtır Hindi Dilimleri hazırlayalım. Jülyen kesilmiş Pınar Hindi Fileto parçalarını yulaf ve galeta karışımına bulayıp güzelce kızartıyoruz. Damak zevkimize göre, limonla ya da dilediğimiz sosla servis ediyoruz.

Kızarmış Karides

Gurme tatların peşinden koşmayı bizler kadar çok sevenler var, biliyoruz ve sıradaki tarifimiz onlara ithaf ediyoruz. Enfes Kızarmış Karides tarifini, defalarca hiç sıkılmadan izlediğiniz o film için öneriyoruz. Çünkü sizde yeri ayrı olan o filme, lezzetiyle baş döndüren bir atıştırmalık yakışır. Ayıklanmış ve kullanıma hazır Pınar Karidesler’i hazırladığımız karışıma bulayıp ve paneleyip güzelce kızartıyoruz. Acı sos, bal ve mayonez karışımından oluşan sosumuza bana bana afiyetle yiyoruz.

Hindi Taco

Karşınızda, görüp görebileceğiniz en pratik ve lezzetli hindi taco tarifi! Bu tarifimiz, hem atıştırmalık tadında olsun hem doyursun diyenler için hazırlandı. Meksika mutfağının klasiklerinden olan tacoyu, Pınar Hindi Fileto yardımıyla pratik ve besleyici bir atıştırmalığa dönüştürdük. Videoyu izleyerek hindi taco yapımını hızlıca öğrenebilirsiniz. Yedikçe keyif alacağınız doyurucu Hindi Taco tarifimiz, favori hindi yemeklerinizden olacak.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.