03.10.2022

Ekimde İçinizi Isıtacak 3 Sağlıklı Çorba Tarifi

Çoğumuzun hemfikir olacağı üzere yılın en güzel dönemi, yani sonbahar geldi. Özellikle ekim ayı boyunca açık havada vakit geçirmek ayrı, evde kalmak ayrı keyifli. Biz de, bu yazımızda biraz daha ev kısmına odaklanmak istiyoruz. Çünkü enerji depolayarak geride bıraktığımız yaz mevsiminin ardından, sonbaharı da sağlık ve afiyetle karşılamak istiyoruz.

Evde geçirdiğimiz vakitin arttığı sonbahar döneminde, akşam yemeği olarak çorba ve sulu yemekler daha çok tercih ediliyor. Sağlık deposu olan çorbalar bir yandan sindirimi kolaylaştırırken bir yandan da bol sebzeli içeriğiyle şifa dağıtıyor. İşte bu yüzden, akşam yemeği menüsünde değerlendirebileceğiniz sağlıklı çorba tarifiyle sizlerleyiz.

Taze Baharatlı Sebze Çorbası

Akşam yemeğine çok az kaldıysa ve hala ne pişirsem akşama diye düşünüyorsanız, bu vejetaryen tarifi çok seveceksiniz. Üstelik mevsimin taptaze sebzelerini bolca kullanıp Pınar Sebze Köftesi ile taçlandırdığımız vejetaryen çorbamız, ana yemek kadar doyurucu.

Sebzeli Hindi Fileto Çorbası

Sadece 10 dakikada, görüp görebileceğiniz en sağlıklı çorbayı hazırlayabilirsiniz desek… Kulaklarınıza inanın ve Pınar Hindi Fileto sayesinde, canınız ne zaman çekse çabucak pişirebileceğiniz bu nefis hindi etli çorba tarifini bir yere not edin. 😊

Klasik İtalyan Düğün Çorbası

Kereviz, havuç ve soğan gibi favori sonbahar sebzelerimizi buluşturduğumuz İtalyan düğün çorbası, lezzetiyle tüm emeğinize değecek. İçerisine eklediğimiz Pınar Hindi Misket Köfte ile aynı zamanda oldukça doyurucu olan çorbamız, misafir yemeği menüsünde parlayacak tariflerimizden biri.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.