30.09.2020

Çalışanlar ve Öğrenciler İçin Sağlıklı Sandviç Tarifleri

Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen sıcak günler bitti, serin akşamlarıyla sonbahar hoş geldi.

Yaz mevsimi boyunca sıcak havaların etkisiyle hafif beslenmek, yeterince su içmek, sebze-meyve yemek çok daha kolay oluyor. Fakat ekim ayıyla birlikte içinde bulunduğumuz sonbahar mevsimi, serinleyen havalar, başlayan okullar ve yoğunlaşan iş hayatı, benimsediğimiz hafif beslenme düzenini sekteye uğratabiliyor. Önceki yazılarımızda da üzerine konuştuğumuz sağlıklı beslenme konusu, hala birçok kişiye zorlu bir süreç gibi görünebilir. Lakin değil! 😊 Bize inanın. Rutininiz içerisinde küçük değişiklikler yaparak daha sağlıklı bir hayat yaşayabilirsiniz.

Biz, bu yazımızda ilk ve en uygulanabilir tavsiyemizi veriyoruz. Çalışıyorsanız, çocuğunuz varsa ya da öğrenciyseniz; dışarıdayken istemediğiniz şeyler yemek zorunda kalmamak için yemeğinizi evde hazırlayın ve yanınızda taşıyın. Mesela sizlere birazdan vereceğimiz birbirinden sağlıklı sandviç tariflerini evde kolayca hazırlayabilir; iş yerinde ya da okulda, lezzetten ödün vermeden gayet sağlıklı yemekler yiyebilirsiniz.

Hindi Fümeli Tahıllı Sandviç  

İştah açıcı görüntüsüyle hem gözü hem mideyi doyuran enfes bir tarif. Hindi Fümeli Tahıllı Sandviç tarifimizin ekmeği besleyici, Pınar Hindi Füme’si doyurucu, sebzeleri bol lifli, Pınar Beyaz’ı ise çok lezzetli… Karbonhidrat, protein ve yağ açısından dengeli olan tarifimiz, öğle yemeklerinde ya da kahvaltılarda yardımınıza koşuyor.

Hindi Sandviç

Sağlıklı olduğu kadar pratikliğiyle de öne çıkan bir diğer sandviç tarifiyle karşınızdayız. Sadece 5 dakikanınızı ayırarak hazırlayabileceğiniz Hindi Sandviç; içerisindeki yüksek proteinli Pınar Hindi Fileto ile öne çıkıyor. Pınar Labne, aç-bitir peynir gibi klasikleri maksimum lezzetle bir araya getiren tarifimiz, her öğüne uygun hafif ve besleyici bir yemek alternatifi olabilir.

Ballı Hardallı Hindi Sandviç

‘Ben sandviçin bile gurme olanını hazırlarım’ diyenleri ise bu tarife alalım! Çünkü yine süre olarak çok kısa, lezzet olarak ise aklınıza başınızdan alacak bir sandviç hazırlıyoruz. 8 basit malzemenin karışımıyla ortaya çıkan enfes bir sos, yüksek proteinli Pınar Hindi Fileto, tam tahıllı ekmek ve çeşitli sebzeler… Ballı Hardallı Hindi Sandviç’i tekrar tekrar yapmaktan kendinizi alamayacaksınız. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.