31.01.2022

Birbirinden Havalı Vegan Yemek Tarifleri

Vegan beslenenler, farklı vegan yemek tarifi arayanlar ya da vegan olmayı düşünenleri böyle alalım! Çünkü bu yazımızda, klasik tarifleri Pınar usulü yorumlayıp enfes yemeklere imza attık. Veganlığı, hayvansal gıdaları tamamen hayatımızdan çıkardığımız beslenme şekli olarak özetleyebiliriz. Vegan olmak için sayabileceğimiz başlıca sebepler; hayvan refahı, daha sağlıklı bir yaşam, sürdürülebilir üretim yöntemlerini desteklemek ve karbon ayak izimizi azaltmak. Üstelik tamamen vegan ya da vejetaryen olmayıp hayvansal gıda tüketimimizi azaltarak da sağlığımız ve dünyamız için oldukça kıymetli bir şey yapmış oluruz. Ne de olsa, küçük kararlar ve davranışlardır hayatımızı şekillendiren. 😊

Hadi şimdi, dilediğiniz öğünde tercih edebileceğiniz lezzetli ve havalı vegan yemek tariflerimize geçelim.

Falafel Kinoa Bowl

İlk tarifimiz, besleyici içeriğiyle tüm öğünlerin kurtarıcısı olacak Falafel Kinoa Bowl. Vegan tariflerin olmazsa olmazı Pınar Falafel Köfte’yi, kinoa ve avokado ile buluşturduğumuz bu pratik yemek, beklentinizin oldukça üzerinde bir lezzet sunacak.

Sebze Köfteli Kış Salatası

Kış mevsiminin taptaze sebzelerini kullanarak enfes bir vegan salata hazırladık. Dakikalar içerisinde hazırlayabileceğiniz salata eşlik eden Pınar Sebze Köftesi, bol vitaminli salata sosu ve maş fasulyesi ile oldukça doyurucu vegan tariflerimizden bir diğeri.

Vegan Power Ranch Burger

Lezzetini bitkisel burger köftesinden alan enfes bir hamburger tarifiyle devam ediyoruz! Biz adına Vegan Power Ranch Burger desek de siz efsane diyebilirsiniz. Pınar Planty Power Burger ve vegan ranch sos detayıyla, evinizde zahmetsizce pişirebileceğiniz bu vegan hamburgerin tadı damaklardan silinmeyecek. 😊

Vegan Power Mantar Burger Relish Sos

Hamburgerinden sosuna ve garnitürüne kadar, her şeyiyle vegan ve ellerinizle hazırlayabileceğiniz bir tarifimiz var. Pınar Planty Power Burger köftenin inanılmaz dokusu ve ev yapımı relish sosla fark yaratan vegan hamburgerimizin lezzetine de pratikliğine de inanamayacaksınız.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.