04.08.2020

Yoğurt ile Uyumu Mükemmel Olan Yemekler

Yaz sıcaklarının henüz ortasındayız ve çok sevdiğimiz yemekleri yeme mücadelemiz devam ediyor. Biz de isterdik bir dilim karpuzla bir öğünü geçirmek ya da bir kâse yoğurdu ana yemekmiş gibi yemek… Fakat o işlerin öyle olmadığını her mide kazıntısında tekrar tekrar hatırlıyoruz.  Tam da bu sebeple sıcak havalarda da gönül rahatlığıyla yiyebileceğiniz, midenizi yormayacak ve yoğurt ile uyumu mükemmel yemekler hazırladık. Üstelik yoğurt; protein, vitamin ve mineral bakımından zengin içeriğiyle yaz boyunca su kaybı artan vücudumuzun direncini de arttırıyor. Şimdi hangi yemeğin yanına eklenirse onu daha da lezzetli yapan yoğurdu, bizim çok yakıştırdığımız lezzet dolu tariflere gelelim…

Pide Üstü Soslu Kasap Köfte

Lezzeti de doyuruculuğu da tam yerinde olan yemeğimizin görüntüsü dahi iştahımızı açmaya yetiyor. Enfes tadının yanı sıra hafifliğiyle de şaşırtan Pide Üstü Soslu Kasap Köfte tarifi için ihtiyacınız olanlar; Pınar Kasap Köfte, pide, salça, tereyağı ve yoğurt. Finalde ise kıtır kıtır pideleri, lokum kıvamında köfteleri ve ferah yoğurdumuzu afiyetle yiyoruz.

Hindi Filetolu Çökertme Kebabı

Bu tarifimizle Bodrum’a doğru hafif esintili bir lezzet yolculuğuna çıkıyoruz. Hep aynı yemeklerden sıkılanları da düşünerek Pınar Hindi Fileto ile Çökertme Kebabı hazırladık. Çıtır patateslerin yoğurt ve Pınar Hindi Fileto ile buluştuğu yemeğimizin yapılışı kolay, malzemeleri hesaplı, lezzeti ve görüntüsü takdire şayan!

Kayseri Mantısı

Nihayetinde yoğurt demek çoğumuz için öncelikle mantı demek. Az malzemeyle çok lezzet isteyenlerin favori yemeği olan mantıyı, yorulmadan fakat Kayseri mantısı lezzetinden de mahrum kalmadan sadece 10 dakikada Pınar Kayseri Mantısı ile hazırlıyoruz. Daha sonra bol yoğurtla ve sosumuzla servis ettiğimiz nefis yemeğimizi doyasıya yiyoruz.

 

Afiyette kalın! 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.