23.07.2019

Yoğurt ile Mükemmel Uyumlu Yaz Yemekleri

Yoğurt; Türk mutfağındaki çeşitli kullanımıyla, lezzetiyle ve sağlıklı oluşuyla yüzyıllardır önemli bir yere sahiptir.

Yoğurt; Türk mutfağındaki çeşitli kullanımıyla, lezzetiyle ve sağlıklı oluşuyla yüzyıllardır önemli bir yere sahiptir. Bir de yaz geldi mi, sofralardan hiç eksilmez; kahvaltıdan akşam yemeğine her öğüne yakışır. Et, sebze, baklagiller fark etmeksizin çoğu yiyecekle uyum içerisindedir fakat bizce en müthiş ikili yoğurt-köfte!

Mevsim yaz, günler sıcak, hevesle yemek yapmak ve bu yemeğin de hafif olması ise çok zor. Fakat size öyle tariflerle geldik ki, hem lezzetli mi lezzetli hem protein ihtiyacınız karşılanacak hem de dengeli öğünlerle beslenebileceksiniz.

Sevdiklerinizle birlikte kalabalık ramazan sofralarında afiyetle yiyeceğiniz bir tarif👉 Ramazanın olmazsa olmazı pideyi küçük küçük dilimledik, Pınar İllaki Kasap Köfte’nin yalnızca et ve az baharatla hazırlanmış katkısız lezzetini pide dilimleri yoğurt ve salça sosla süsledik.

Pide Üstü Soslu Köfte

İlk tarifimiz, herkesin aklını başından alacak kadar lezzetli ve diğer salçalı köfte tariflerini unutturacak kadar pratik! Minik kıtır pideler, üzerinde yoğurt, Pınar Kasap Köfte ve özel salçalı sos… Bir ikilinin ne kadar uyumlu olabileceğini, bu tarifimizle göreceksiniz. Artık, “hava sıcak, hiçbir şey yiyemiyorum” devri bitti.

Anne köftesi tadında İllaki Lokum Köfte! Soslu kızartmalar eşliğinde servis edilir, ilham kaynağımız annelerdir.

Lokum Köfte ve Yoğurtlu Soslu Kızartma

Köfteyi çok seviyoruz, çünkü ne zaman yemek konusunda kararsız kalsak, bize onlarca alternatif sunuyor. Kısa sürede pişiyor ve büyük-küçük herkes, köfteyi bayılarak yiyor. Başrolde Pınar Lokum Köfte var, yanında ise ev yapımı kızartma, nefis domates sosu ve öğünü hafifletecek yoğurt… Yemek tarifimize son dokunuşu, kızartılmış patates ve biberlerin üzerine domates sosunu dökerek yapıyoruz. Afiyet olsun.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.