13.11.2020

Sonbahar Kahvaltılarına Yakışır 3 Tarif

Kahvaltı günün en önemli öğünü. Enerji ihtiyacımızı karşılıyor ve güne zinde bir başlangıç yapmamızı sağlıyor. Mevsim değişiklikleri ve sonbaharla soğuyan havalar, kahvaltıyı hepimiz için daha da önemli hale getirdi. Çünkü işe ya da okula gidiyor olmak, zaten çok erken saatlerde uyanmak ve daha fazla enerjiye ihtiyaç duymak demek. Bu durumda ise lezzetli ve besleyici bir kahvaltı yapmak elzem. Gün boyu odaklanmamız gereken onlarca iş için fazlasıyla güce ihtiyacımız var.

Bu yazımızda hem soğuyan havalara karşı bağışıklığınıza destek olacak hem de besleyici içeriğiyle tek tarifle doymanızı sağlayacak kahvaltılık tarifler hazırladık. Tariflerimizi, sabah erkenden kalkıp işe veya okula gitmeden hazırlamak ya da hafta sonuna bırakıp uzun uzun tadını çıkarmak size kalmış. 😊

Sucuklu Menemen

Menemen soğanlı mı olur soğansız mı tartışmalarını geride bırakıp damaklara bayram ettirecek bir tarif hazırladık. Ne de olsa kahvaltı demek menemen demek. Cızır cızır Pınar Gurme Sucuk’la taçlandırdığımız enfes Sucuklu Menemen tarifiyle yapılan her kahvaltı parmak yedirtir, bizden söylemesi. 😊

Sucuklu Yumurta

Bir kahvaltı, yanında hiçbir şey olmaksızın bile efsane olabilir. Bunun için sadece nefis mi nefis bir sucuk ve yumurta gerekir. Pınar Klasik Sucuk ile tüm ev halkını mutlu edecek kadar lezzetli bir kahvaltılık hazırlamaya ne dersiniz? Cızır cızır pişme sesiyle, nefis kokusuyla, göz göz olmuş yumurtasıyla bu tarif sükse yaratır!

Hindi Fümeli Ekmek Üstü Poşe Yumurta

Yapılışı pratik, malzemeleri besleyici, lezzetli olağanüstü… Bir çırpıda hazırlanıp doya doya yeme isteği uyandıran enfes Hindi Fümeli Ekmek Üstü Poşe Yumurta tarifimiz, pratik kahvaltıların yeni vazgeçilmezi olacak. Ekşi maya ekmek üzeri Pınar Beyaz, yüksek proteinli hindi füme ve poşe yumurta ile sağlıklı kahvaltı alternatifiniz de hazır.

Enerji dolu günleri dileriz. 😊

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.