04.12.2019

Pınar’dan Yepyeni Lezzet: Hindi Fileto

Bugün sizlere, daha önce birçok tarifimizde kullandığımız Pınar Hindi Fileto’dan bahsedeceğiz.

Bugün sizlere, daha önce birçok tarifimizde kullandığımız Pınar Hindi Fileto’dan bahsedeceğiz. Pratikliği ve lezzetiyle sofraların yeni yıldızı olmaya aday Pınar Hindi Fileto nedir, nasıl tüketilir? Hadi gelin, hep birlikte öğrenelim.

Pınar Hindi Fileto Konserve’nin içinde pişmiş hindi filetosu vardır. Konserve içindeki bu hindi fileto etini; ister ısıtarak, ister soğuk, ister farklı salata ve yemek çeşitleriyle birlikte tüketebilirsiniz. Pınar Hindi Fileto’nun kutusundaki su, hindi etinin pişerken saldığı kendi suyudur. Bu sebeple de oldukça faydalıdır. Pınar Hindi Fileto’nun suyunu dökmeden kullanabilir, tüm yemeklerinize ekstra lezzet katabilirsiniz.

Hindi Sezar Salata, Hindi Fileto ve Bulgur Pilavı, Hindi Suyuna Çorba, Hindi Filetolu Kepekli Makarna, Napoliten Makarna ve Hindi Fileto, Sebzeli Hindi Fileto, Fit Salata, Avokadolu Dürüm, Hindi Çökertme, Sebzeli Hindi Güveç gibi birbirinden lezzetli tarifleri, Pınar Hindi Fileto ile hazırlayabilirsiniz. Daha önceden sizler için hazırladığımız bu enfes tariflere ise blog sayfamızdaki önceki yazılardan ulaşabilirsiniz.

Peki, neden hindi eti yemeliyiz? Hindi eti, yüksek besin değeri sebebiyle sağlıklı bir beyaz et türü olarak öne çıkıyor. Ayrıca, kalorisi düşük, protein oranı yüksek, çinko açısından zengin, doymuş yağ ve toplam yağ miktarı az olduğu için, hindi eti sağlıklı beslenme için doğru bir tercih! Bağışıklık sistemine destek olan, yaraların iyileşmesini sağlayan, vücudun yağ, protein ve karbonhidratları sindirmesinde önemli rol üstlenen çinko minerali bakımından da zengin bir kaynak… Ayrıca unutmayın ki hindilerin çiftliklerde yetiştirilme süreleri, diğer beyaz et alternatiflerine göre çok daha uzun ve doğal.

Kısacası Pınar Hindi Fileto; yararlı içeriği, enfes tadı, hem etinin hem suyunun kullanılabiliyor oluşu, kolay yapılışı, ana yemeklere de, atıştırmalıklara da çok yakışması gibi harika nedenlerle tüm lezzet avcılarının yeni favorisi… Israrla deneyiniz! 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.