05.09.2022

Okul Sonrasında Çocukların Bayılacağı 4 Atıştırmalık Tarifi

Yılın o dönemi geldi! Uzun bir tatil döneminin ardından tüm enerjisini toplayan çocuklar, okula döndü. Minikler okula döner dönmez ise, anne babaların ne pişirsem akşama telaşı başladı. Ne de olsa çocuğunuz okula gidiyorsa evde kahvaltılar yapılmalı, akşam yemeği düşünülmeli, derslerden sonra hangi atıştırmalığın yeneceği bile planlanmalı. Tabi ki tüm bunlar, pratik lezzet fikirlerimiz sayesinde minimum eforla yapılabilir. İşte bu yüzden kolayca hazırlayabileceğiniz atıştırmalık tariflerini, bu yazımızda bir araya getirmeye karar verdik.

Hadi, rengarenk görüntüsü ve eğlenceli sunumunun yanı sıra besleyici içeriğiyle de çok sevilecek atıştırmalık tariflerinin detayına geçelim.

Milföyden Ev Yapımı Pizzalar

Çocukların bayılacağı malzeme tercihi ve görüntüsüyle, enfes bir atıştırmalık tarifimiz var. Pınar Milföy’den pizza tabanı üzerine çeşitli sebzeler, salam ve sosis ekleyerek hazırladığımız mini pizzaları, çocuğunuzun damak tadına uygun malzemelerle hazırlamak da mümkün.

Çıtır Balık Sandalları

Balık yemekten hoşlanmayan çocuklar bile, lokum kıvamında Pınar Çıtır Balık ile pişirdiğimiz bu tarifi severek yiyecek! Üstelik, balığın yanına eklediğimiz garnitür ve kaşar peyniri sayesinde protein ve vitamin açısından oldukça dengeli bir tarif.

Misket Köfteli Mini Şişler

Çocukların, köfteli yemekleri de atıştırmalıkları da afiyetle yediğiniz biliyoruz. Pınar İllaki Dana Misket Köfte, cheddar peyniri ve mevsim sebzelerini şişe dizdiğimiz bu pratik tarifle onlara, okuldan sonra heyecanla eve dönmeleri için onlara nefis bir sebep sunuyoruz! 😊

Bol Malzemeli Hotdog

Atıştırmalık tariflerimizi biraz daha çeşitlendirelim! Farklı tatları seven çocuklara özel, Pınar Gurme Dana Frankfurter Sosis, mevsim sebzeleri ve peynir ile Bol Malzemeli Hotdog hazırladık. Üstelik, siz de bu lezzete ortak olabilirsiniz.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.