On bir ayın sultanı Ramazan, bereketi ve lezzetiyle geldi. Ailecek sahura kalkmak, sabırsızlıkla iftar vaktini beklemek, annelerin iftara ne pişirsem telaşı, ve tüm bunların evimize getirdiği huzur… Hepsini çok özlemişiz! Hoş geldin Ramazan, hoş geldin nefis Ramazan yemekleri! 😊

Ramazan ayı boyunca değişen yeme-içme düzenimiz, bizleri yediklerimiz konusunda çok daha seçici olmaya yönlendiriyor. Nitekim, besleyici şeyler yiyip bedenimizi yormamak sağlığımız için oldukça önemli. Bunun yanı sıra her akşam ailelerimizi  mutlu edecek bir menü oluşturmak da hepimiz için heyecan yaratan durumların başında geliyor. Çorbasından ana yemeğine, tamamlayıcı yemeğinden tatlısına, sizlere harika bir iftar menüsü oluşturduk. 

Çorba: Ayran Aşı Çorbası

İftar yemeklerimize şöyle en besleyicisinden bir çorbayla başlangıç yapalım. Ayran Aşı Çorbası, ferah tadıyla ısınan havaların kurtarıcı lezzetlerinden biri. Üstelik içerisindeki kefir ve ayranla bağışıklık sisteminizi güçlendirirken nohut ve buğdayla uzun süre tokluk sağlıyor.

 

Ana Yemek: Fırında Kolay Patatesli Lokum Köfte

Protein bakımından zengin yemeklerin uzun süre tok kalmaya yardımcı olduğu, artık çoğumuzun aşina olduğu bir bilgi. Pınar İllaki Lokum Köfte ile hazırladığımız ana yemeğimiz, hem az malzemeyle kolayca yapılıyor hem de protein, karbonhidrat ve sebzeyi buluşturan içeriğiyle tek yemekte dengeli bir öğün sağlıyor. Lezzetiyle gönüllere taht kuran Fırında Kolay Patatesli Lokum Köfte tarifimiz, Ramazan yemeklerinin vazgeçilmezlerinden olabilir. 😊

Tamamlayıcı Yemek: Köfte ve Kuş Üzümlü Bulgur Pilavı

Pilav ya da makarna gibi alışık olduğumuz tamamlayıcı yemeklerden oldukça farklı olan Köfte ve Kuş Üzümlü Bulgur Pilavı tarifimiz, lezzetiyle baş döndürüyor desek abartmış olmayız. Kuş üzümü ve bademle hazırladığımız nefis bulgur pilavı, Pınar İllaki Lokum Köfte eşliğinde katmanlı bir lezzete dönüşüyor. 

 

Tatlı: Milföyden Şekersiz Kolay Baklava

Bayramlarla özdeşleşmiş lezzetlerden olan ve bir hayli zahmetle yapılan baklavayı evinizde yapmak ve ailenizi şaşırtmak ister misiniz? Evet dediğinizi duyduk, Ramazan sofralarına yaraşır ev yapımı baklava ile taçlandıralım dedik. Ne de olsa hazırladığımız bu zengin menüyü, zirvede bitirmek boynumuzun borcu. 😊 Milföyden Şekersiz Kolay Baklava tarifimizle, Pınar Milföy yardımıyla ailenizi iftar sonrası  müthiş bir lezzetle buluşturuyoruz.  

  Ramazan ayına özel daha fazla tarife ulaşmak için tıklayın:

https://bit.ly/2zkPyOS

https://bit.ly/2x9ovpc

Sağlıklı, huzurlu, bereketli ve bol lezzetli bir Ramazan ayı dileriz. Afiyet olsun.

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.