04.08.2020

Hızlıca Yapabileceğiniz Nefis Sandviç Tarifleri

Çocukluğumuzun en unutulmaz anlarını şöyle bir yad ettiğimizde, saatler süren oyunlarımız bölünmesin diye annelerimizin hızlıca yaptığı ekmek arası domates-peynirleri hatırlıyoruz önce. Sonra da ekmeğe bolca sürülsün istediğimiz salçayı ya da çikolatayı… Sokakta oyunlarla geçen her an zaten çok keyifliyken iki arada bir derede yenen o nefis sandviçlerle eğlencenin dozu daha da artardı. Büyüyüp hayata atılmak bu lezzetlerden mahrum olmak demek mi? Tabi ki hayır.  

İş, okul, sosyalleşme derken yemek yapmak ya da lezzetli şeylerle beslenmek bazen ikinci planda kalabiliyor. Lezzetin ikinci planda kalmasına ise gönlümüz asla razı olmuyor. Tüm bunları düşünerek; dilerseniz hazırlayıp ofise götürebileceğiniz, dilerseniz akşam üstü buluşmalarında afiyetle yiyebileceğiniz ya da evde film arasında hızlıca hazırlayabileceğiniz birbirinden nefis, doyurucu ve aynı zamanda sağlıklı sandviçler hazırladık.

Ballı Hardallı Hindi Fileto Sandviç 

Tercihiniz hafif ve besleyici bir öğünse bu tarifimiz tam size göre! Birbirinden leziz malzemelerle hazırladığımız özel ballı hardallı sosumuzu, Pınar Hindi Fileto ile harmanlıyoruz. Tam tahıllı baget ekmeğimizin içine soslu hindileri ve sebzeleri muntazam bir şekilde diziyor, kısa sürede hazırlayabileceğimiz en nefis sandviçlerden birine imza atıyoruz.

Köfteli Sandviç 

Sadece kokusuyla bile ev halkına istediğiniz her şeyi yaptırma garantili bir lezzet… Zaten her haliyle sofraların baş tacı olan köfte, bu tarifimizle sandviçlerin de baş tacı oluveriyor. Gelelim her aşamasıyla ağız sulandıran Köfteli Sandviç tarifimize! Sarımsaklı maydanozlu tereyağı sürülen sandviç ekmeklerini usulca fırına sürüyoruz, Pınar Kasap Köfteleri tavada cızır cızır pişiriyoruz, kızaran ekmeklerimizin içine malzemelerimizi yerleştirip tekrar fırına gönderiyoruz ve sandviçlerimiz hazır. 

Hindi Sandviç 

Bu tarifimizle görüyoruz ki hem doyurucu hem sağlıklı bir öğün için sadece 5 dakika ayırmak yeterli. İki dilim tam buğday ekmeği arasına; bol sütlü Pınar Labne, nefis kaşar peynir, Pınar Hindi Fileto, domates ve rokayı sığdırdığımız besleyici sandviçimiz, yemek hazırlamaya üşendiğiniz tüm anlarda kurtarıcınız olacak. 

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.