04.08.2020

Hepsi Birbirinden Lezzetli Yaratıcı Makarna Tarifleri

Bazen düşünüyoruz da acaba makarnanın kıymetini yeteri kadar biliyor muyuz? Makarnanın çoğu hali, hatta bazıları için sadece haşlanmış hali bile çok lezzetli. Fakat gurme damaklar iyi bilir ki makarna, bir araya geldiği onlarca çeşit sosla her defasına bambaşka bir şahesere dönüşür ve makarnayı sadece en bilinen haliyle pişirmek ona büyük haksızlıktır. Bu yazımızda klasik makarna tariflerinden biraz uzaklaşıp farklı soslar ve farklı malzemelerle, ana yemek niteliğinde makarna tarifleri hazırladık. Kimi deniz mahsullü, kimi bol sebzeli ve proteinli, kimi ise klasik sosların bize özgü yorumuyla şekillenen çeşit çeşit makarna tarifleri hazırladık. Tüm yemeklerimiz, normal akşam yemeklerinde de özel gün sofralarında da kendine sıkça yer bulacak. 

Napoliten Soslu Makarna

Makarna denince akla ilk gelen sos, tabii ki klasik napoliten sos. Pratik dokunuşla makarnaya bambaşka bir lezzet katan sosumuz, Pınar Hindi Fileto ile lezzet çıtasını daha da yukarı çıkarıyor. Bu tarifimizde, napoliten soslu makarnanın enfes kokusu ve iri parçalı hindi filetoların ağızda dağılan mükemmel tadına bayılacaksınız.

Karidesli Makarna

Deniz mahsullerini dört mevsim bayılarak yiyenleri bir adım öne alalım! Çünkü Karidesli Makarna tam onlara göre. Bu tarifimizde tereyağı ile sotelenen misler gibi Pınar Karides, krema ve makarna üçlüsü, maydanozun enfes aromasıyla taçlanıyor. Yemelere doyamayacağınız makarnamız, havalı görüntüsü ve tek başına çok doyurucu oluşuyla davetler için de ideal tercihleriniz arasında olabilir.

Fırında Köfteli Makarna

Bir diğer makarna tarifimiz, nam-ı diğer Mac & Cheese. Adıyla, sunumuyla, lezzetiyle çok zengin bir yemek sunuyor. Baştan sona her aşaması enfes olan Fırında Köfteli Makarna için makarnalarımızı haşlıyor, Pınar Misket Köfteleri cızbız pişiriyor, peynirli kremalı sosumuz da dahil tüm malzemeyi usulca fırına sürüyoruz. Sonra gelsin kat kat lezzet, gelsin uzadıkça uzayan peynirler, nefis köfteler… 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.