03.06.2021

Balkon Keyfini Taçlandıracak Doyurucu Tarifler

Sağlığımız koruma gayesiyle evde bolca vakit geçirdiğimiz şu günlerde, eğlenmek için tüm yaratıcılığımızı kullandık desek yeridir.  Sporumuzu yaptık, mutfakta ustalaştık, çeşit çeşit ekmekler pişirdik, evdeyken kendimizi meşgul etmenin yepyeni yollarını bulduk. Havalar ısınıp çiçekler açınca evde vakit geçirmek zorlaşsa da enerjinizi yükseltecek bir önerimiz var; balkonda piknik! Kalabalığa karışmadan, sadece ailenizle evinizin balkonunda eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Böylece hem mevsimin tadını çıkarır hem de sağlığınızı korumuş olursunuz.

Tabi sadece balkonda piknik deyip bırakmıyoruz, aktivitenizi taçlandırmak için de yepyeni lezzetler üretmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda, birbirinden lezzetli sandviç ve atıştırmalık tariflerini sizler için bir araya getirdik. Piknik keyfinin yanı sıra dilediğiniz tarifi dilediğiniz öğünde tercih edebilirsiniz. Çünkü biz de bazen bir sandviçi akşam yemeği olarak yiyebiliyor, atıştırmalık tariflerini misafir tabağına ekleyebiliyor ya da nefis bir kahvaltılığı öğlen yemeğinde yiyebiliyoruz. Önemli olan lezzet deyip tariflerimize geçiyoruz. 😊

Evde Hindi Sandviç

Hiç üşenmedik, iki dilim tam buğday ekmeği arasına dünyaları sığdıran hindi tariflerinden birini hazırladık! Enfes ve doyurucu malzeme kombinasyonuyla öne çıkan hindi filetolu sandviç, tüm öğünleriniz için kurtarıcı bir tarif olacak. Pınar Hindi Fileto ve Pınar Labne sayesinde oldukça doyurucu olan sandviçimiz, domates ve roka detayıyla da oldukça ferah bir lezzet sunuyor.

Kruvasan Sandviç

Sıradaki tarifimiz, Fransız usulü piknik keyfi yapmak isteyenlere gelsin. Sandviç ekmeği olarak kullanmak üzere Pınar Milföy’den kruvasanlarımızı hazırlıyoruz. Dışı çıtır çıtır, içi yumuşacık olan kruvasanları dilediğiniz sayıda hazırlayabilirsiniz. Kruvasanların içine Pınar Krem Peynir, Pınar Aç Bitir Hindi Füme, roka ve domatesimizi de eklemedik mi milföyden tarifimiz hazır.

Frittata

Son tarifimiz, balkonda kahvaltı keyfinden tutun da akşam yemeğine kadar tüm öğünleri şenliğe çeviriyor. İtalyan omleti olarak da bilinen Frittata, zengin içeriğiyle herkesten tam puan alacak bir tarif. Pınar usulü hazırladığımız Frittata’yı, Pınar Sucuk ve tulum peyniri detayıyla leziz bir sucuklu omlete dönüştürdük. Yeni tatların peşinde koşanlar ya da klasik sucuklu tariflerden sıkılanlar, bu tarife bayılacak.

Afiyet olsun!

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.