27.01.2023

4 Farklı Milföy Tarifiyle Oluşturabileceğiniz Lezzetli Menü

Mutfakta bir malzemeyi ne kadar farklı şekilde kullanabilirsek, o kadar çok yeni tat yaratma şansımız oluyor. Biraz düşününce, milföy kuşkusuz farklı şekilde kullanılabilen malzemelerin ilk sıralarında. Hem popüler olması hem de çok yönlü olması onu mutfağın vazgeçilmezlerinden yapıyor.

Biz de bu çeşitliliği en iyi şekilde değerlendirmek için size Pınar Milföy ile yapılabileceğiniz çok pratik tarifler hazırladık. Gelin atıştırmalıktan tatlıya, ana yemekten ara sıcağa kadar farklı türlerde hazırlayabileceğiniz birbirinden leziz ve önerilere birlikte bakalım. 🤩

Gözleme

Tavada gözlemenizi hazırlamak için Pınar Milföy, Pınar Açbitir Sucuk, Pınar Gurme Pastırma, Kaşar Peyniri ve sadece 20 dakikaya ihtiyacınız var. Birleştirdiğiniz milföylerin içine tüm malzemeleri ince ince dilimleyip koyduktan sonra, kısık ateşte arkalı önlü pişirebilirsiniz.

 

Lokma

Evde Pınar Milföylü lokma yapılırsa, hem çok güzel olur hem de tadına kimse doyamaz. Yemek sonrası çayın yanına ya da aniden gelen tatlı krizini bastırmak için az malzemeyle çok keyif veren tatlınızı hazırlayabilirsiniz. Üstüne de şerbetini dökmeyi sakın unutmayın.

 

 Dondurmalı Tahinli Tatlı

Sırrını verip vermemek size kalmış ama bu lezzeti bir kez denedikten sonra başkalarıyla paylaşmamanız çok zor. Pınar Milföyleri yuvarlak keserek şekil verdiğiniz tabanı; tahin, pekmez ve dondurmanın uyumuyla bütünleyebilirsiniz.

İnegöl Sarma

Pınar İllaki İnegöl Köfte'yi, puf gibi kabaran Pınar Milföy'le sararsanız, ortaya tarifsiz bir lezzet çıkar. Tabağı bitirdikten sonra geriye herkesin damağında o enfes tat kalır.

Pınar Milföyün geniş dünyasıyla hazırlayacağınız tüm tarifler için şimdiden afiyet olsun.

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Lezzet Bilgileri

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.