02.03.2020

Hafif ve Doyurucu Sebze Yemekleri

Cemrenin önce havaya ve suya ardından bedenimize düştüğü şu günlerde, hepimizi minik bir kilo verme telaşı sardı bile. Yediğimiz-içtiğimiz her şeyin bizi ne denli etkilediğini düşünürsek hafif beslenmenin, bedenimizi ve ruhumuzu onaracağına elbette gönülden inanıyoruz. Pazar tezgahlarında sebzeler çeşitlenmeye başladı. Sayısız faydasıyla her mevsimin vazgeçilmezi olan sebzeleri, doğru zamanda ve doğru kombinasyonlarla tüketmek ise oldukça önemli.

Bu yazımızda sizlerle, sebzeleri ve proteinleri buluşturduğumuz hafif ve bir o kadar doyurucu yemek tariflerimizi paylaşacağız.

Zeytinyağlı Bakla Eşliğinde Lokum Köfte

Yeşilin en güzel tonu, zeytinyağlı bakla ile artık sofranızda. Bakla, havuç, arpacık soğan, patates ve maydanozla hazırlanan bol sebzeli yemeğimiz, sofraların yıldızı Pınar İllaki Lokum Köfte ile taçlanıyor. Lezzetiyle herkesin parmaklarını yiyeceği tarifimiz hem pratik hem de çok doyurucu! 😊

 

Fırınlanmış Parmesanlı Karnabahar ve Piliç Şnitzel

Ağzını tadını bilenlerin favori sebzesidir karnabahar… Fırınlanmış karnabaharın parmesan ile uyumuna bayılacağınız nefis yemeğimizin lezzeti, Pınar Piliç Şnitzel ile iki katına çıkıyor. Ve iddia ediyoruz, sebze yemeklerine karşı önyargılı olanlar bile bu enfes yemekten sonra fikrini değiştirecek.

Kabak Sıyırma ve Lokum Köfte

30 dakikada hazırlayabileceğiniz en lezzetli yemeklerden biriyle karşınızdayız. Akdeniz mutfağının güzellerinden olan kabak sıyırma hafifliğiyle, ekonomik oluşuyla, oldukça kısa sürede hazırlanmasıyla ve yanına kondurduğumuz Pınar İllaki Lokum Köfte’siyle  harcadığınızı zamanın karşılığını fazlasıyla veriyor.

 

Bu Yazıyı Paylaş
Diğer Besleyici Bilgiler

Sağlıklı yaşam, dengeli ve sağlıklı beslenmeye dair daha fazla bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.